Rahvusvaheline koostöö jätkub ka keerulistel aegadel

Autor Anneli Mõtsmees

2019 aasta septembris said Lohkva Lasteaias avapagu kaks Erasmus + projekti, mille raames pidid toimuma 2020 aasta kevadel õpiränded erinevatest riikidest partnerite lasteaedadesse ja koolidesse. 2020. aasta algus aga pööras meie maailma pahupidi ja projektitegevuses tuli teha raskeid otsuseid. Kõikide riikide Erasmus + projektide juhtivagentuurid otsustasid, et õpiränded peatatakse kuni 2021. aastani. Partnerite seas oli palju ärevust ja segadust,  kuid nii, nagu meie, kohanesid ka teised riigid uue reaalsusega ning projektitegevused planeeriti ümber veebipõhisteks tegevusteks.

CALL projekti videokohtumine

Nii „Creating a learning love – CALL“ kui ka „M.A.G.I.C. (Myths and tales, Art and Games for Intercultural Cooperation)“ projektipartnerid leidsid, et me võiks tähistada oktoobris rahvusvahelist ErasmusDay-d veebipõhiselt.

15. oktoobril kogunesid meie saali Sipsikud ja Sabatähed, et kohtuda CALL projekti partneritega läbi veebi. Igast lasteaiast esitasid lapsed teistele ühe laulu või tantsu. Meie poolt tuli esitamisele Kaera – Jaan ja saime kõigile saata tervitused nende emakeeles. Lisaks veebikohtumisele saatis iga riik ühe muusikamängu, millest koostas Hispaania partner ühise videotervituse.

Naerulinnud kehastasid ennast Herakleseks, Juraiteks, Baba Martaks ja Sipsikuks

MAGIC projekti raames tutvusime teiste riikide muinasjututegelastega, kelleks olid Kreeka Herakles, Leedu Juraite ja Bulgaaria Baba Marta. Meie saatsime partneritele tutvumiseks Sipsiku. Rühmades uuriti partnerite poolt saadetud tegelaskujude pakke ja  mängiti saadetud mänge.  Nii toimetasid ka teised partnerid. ErasmusDay raames toimus jällegi videokohtumine, kus  jagati infot tehtud tegevustest. Tegevused muinasjututegelastega koondati ühisele veebilehele, mida saab iga partner oma lastega uurida.