Lohkva lasteaed liitus haridusprogrammiga Ettevõtlik Kool

Autor Tea Pendla

Alates 2022. aasta kevadest osaleb Lohkva lasteaed haridusprogrammis Ettevõtlik Kool. Oleme Tartumaal üks esimesi ettevõtlikke lasteaedu. Mõtte programmiga liituda saime juba aastaid tagasi, kui külastasime oma lasteaia töötajatega Ida-Virumaal asuvat Voka lasteaeda – nemad on „ ettevõtlikud” juba 2012. aastast. Siiski jäi see mõte ainult mõtteks, sest nii liitu mis tasu kui koolitused olid meile siis liiga kallid. Nüüd avanes hea võimalus, kuna kõik, nii koolitused kui liitumine, on laste aiale tasuta. Praeguseks oleme läbi nud baasja rakenduskoolituse ja moodus tanud ka lasteaiasisese ette võtlikkuse arendusmeeskonna. Möödunud suvel käisime uurimas, kuidas tegutsetakse ette võtlikult Kohtla-Järve Kirju-Mirju lasteaias ja tõdesime, et me tegutsemegi tegelikult ettevõtlikult – programmi metoodika aitab meil lihtsalt paremini oma tegevust mõtestada, selgemalt eesmärke seada ja tulemusi hinnata. Mida see ettevõtlik lasteaed siis tähen dab? Ettevõtliku Kooli kodulehel tutvustatakse programmi alljärgnevalt. Ettevõtlik Kool on kaasaegse hariduse kvaliteedimärk, mis on koondnimetus põnevale ja kaasavale õppimise metoodikale ning ühtlasi haridusprogramm, mis toob koolidesse ja lasteaedadesse rohkem iseseisvat ja ettevõtlikku hoiakut, arendab lastes otsustusvõimet ja ärgitab tegutsemis himu. Ettevõtlikus lasteaias on õpetajate ülesandeks kaasata lapsi kõigisse arenguetappidesse ja -protsessidesse nii, et initsia tiiv ja õppimislust lähtuksid lastest endist. Tegevused on loovad, täis õppimisrõõmu ning tulemuslikud ka seetõttu, et lapsed saavad sageli ise valida, mida õppida ja kuidas etteantud teemale läheneda. Ettevõtliku lasteaia õpetajad seovad õpitava päriseluga ja ilmestavad haaravate praktiliste näidetega. Ettevõtliku Kooli võrgustik on laienenud igasse Eesti maakonda, kus kohalikul tasandil koordineerivad programmi maakondlikud arenduskeskused.

Allikas: https://evkool.ee/meist/tutvustus/