Las jääda meie lastele jõulurõõm

Lohkva Lasteaia Sipsikute rühma meeskond

Lohkva Lasteaia jõulutervitus

Kõiki lasteaednikke terves Eestis piinas novembris-detsembris küsimus- mis saab laste jõulupidudega. Nii ka meil Lohkvas, aga meil polnud küsimus kas teha või mitte, vaid hoopis kuidas. Kuidas korraldada nii, et kõigil oleks ohutu praegusel kurjal koroonaviiruse ajal, samas lastele säiliks nende jõulurõõm.
Otsustasime, et meie ühine lasteaia jõulupidu toimub õues, kahjuks ilma lastevanemateta, kuid kandes pidu üle lasteaia Facebooki lehel LIVE-ülekandega, et ka nemad saaksid meie peost osa. Lastele sai välja kuulutatud, et toimub päkapikuhommik, seda et jõuluvana ka tuleb, see jäi neile kuni taadi tulekuni üllatuseks.
Nii saimegi rühmadega kokku ühel detsembri keskpaiga hommikul maja taga oleva õuemaja ees, kus meiega liitusid ei tea kust tulnud päkapikud Pikk ja Päkk. Kuid nad ei tulnud traditsioonilise talvesõidukiga, vaid hoopiski aiakäruga ja oh neid laste naerukilkeid kui nad seda nägid. Lõbusad päkatsid laulsid ja tantsisid koos lastega, jutustasid vahvaid lugusid oma tulekust. Tehti ettepaneku lausuda võlusõnad, et kohale võluda ka jõuluvana. Ja siis ta saabus, kuid oh häda, ilma kingikotita. Kuidas siis nii? Tuli välja, et päkapikud olid kingikotid helikopterilt juba lasteaia hoovi puistanud. Keegi siis veel ei teadnud, et kõik kingikotid kuuse alla ei kukkunud. Rühmad alustasid vanuse järgi oma pakkide lunastamist kuni järg jõudis kätte meie koolieelikute rühmadeni, nende kingikotid olid kuuse alt aga puudu. Päkapikud Pikk ja Päkk panid ajakärule “hääled” sisse ja otsisid need kiirelt õuealalt üles. Siis said ka meie koolieelikud oma kingipakid välja lunastada. Laulu ja tantsu oli terve õu täis ja polnud ime, et ka jõuluvana soovis meiega tantsu lüüa. Seal me siis trallisime jõuluvanaga kuni kätte jõudis lahkumise aeg, sest ka teised lapsed
ootasid teda. Kuid enne veel, kui taat teele asus, salvestasime erinevas keeles jõulutervitused meie Erasmus+ CALL ja MAGICU projektide koostööpartneritele.
Ja oligi aeg meie jõuluvanal teele asuda, kuid ta teab, et ootame teda järgmistel jõuludel ikka
ja alati tagasi. Südame tegi soojaks, et saime lastele pakkuda jõulurõõmu ka ajal mis väga pidutsema ei kutsu.

Lumist talve kõigile ja püsige terved!

Häid jõule meie Erasmuse partneritele!