Erasmus Plus Õpiränded

Oleme viimase viie aasta jooksul teinud sihipärast tööd, et saada võimalused rahvusvaheliseks koostööks. 2019. aastal õnnestus meil saada toetus kahele õpirände projektile. Nende sisu ja tulemustega saab tutvuda uudistes ja Loov Lohkva blogi postitustes.

Myths, Tales, Art and Games for Intercultural Cooperation - MAGIC.

Lohkva Lasteaed osaleb partnerina rahvusvahelises Erasmus Plus koostööprojektis “Myths, Tales, Art and Games for Intercultural Cooperation- MAGIC”. Projekt kestab 09.2019-06.2021.

Projektipartneriteks on Kreekast Atheena 21. põhikool “Lela Karagianni”, Bulgaaria

Projektis keskendutakse kultuuridevahelise teadlikkuse suurendamisele osalejate ja nende organisatsioonide seas, mis tagab, et lastel oleksid teadmised ja oskused olla tulevikus edukad kaasaegses tööturul.

Projekt edendab erinevate kultuuride mõistmist ja austust ning väärtustab oma ajalugu ja traditsioone.

Projekti eesmärk on luua Euroopa kultuuri kuulumise tunne ning valmistada lapsi ette elama teadlikult ja vastutustundlikult Ühinenud Euroopas. Lapsed saavad teada teistest Euroopa kultuuridest kunsti, mängude ja kultuuripärandi kaudu. See soodustab erinevatest rahvustest pärit laste vastastikust mõistmist ning arendab nende suhtlus-, digitaalseid, muusikalisi ja kunstioskused. Lisaks kavatseme suurendada laste huvi lugemise ja kirjutamise vastu, toetada innovatiivse IKT – põhise õpisisu arendamist ning kasutada õppekava väliseid tegevusi, et harjutada, mõelda loovalt, töötada meeskondades ja õppida läbi tegutsemise.

2020/2021 aasta tegevused kajastuvad juba kodulehe uudistes.

CREATING A LEARNING LOVE

Lohkva Lasteaed osaleb partnerina rahvusvahelises Erasmus Plus koostööprojektis “CREATING A LEARNING LOVE”. Projekt kestab 09.2019-06.2021.

Projektipartneriteks on Hispaaniast CEIP Ma LUISA CAÑAS lasteaed, Türgist Adnan Menderes Ortaokulu kool, Makedoonia Vabariigist JUDG Detska Radost lasteaed, Bulgariast ”Latinka”‘ lasteaed. Täpsema ülevaate projektitegevustest saab projekti kodulehelt www.callerasmus.com või meie twinnspace lehelt.

Projekti üldeesmärk on luua hoolikalt läbimõeldud mängudega varustatud  õpikeskkond, kus iga laps tunneb end lõimitud tegevustes  mugavalt, et tugevdada koolieelse hariduse kvaliteeti partnerkoolides.

Meie eesmärgid on;

– Luua mänge, mis toetavad  laste individuaalset arengut  ja  enesekindluse arengut;
– Toetada mängude kaudu laste keelelist  arengut – julgustada lapsi olema seltskondlikud üksteist aidates ja austades
– arendada laste  loovust ja probleemide lahendamise oskusi  toetada laste üld- ja peenmotoorika arengut
– ennetada mängudega passiivse/ eluviisi teket.
– laiendada laste ja õpetajate teadmisi Euroopa keeltest ja kultuurilisest mitmekesisusest.

Meie projekti sihtrühmaks on 5-7 aastased lapsed, kes osalevad projektis läbi kohapeal tehtavate tegevuste. Partnerkoolidel on erinevate vanustega laste  klassid ja rühmad.

Haridusasutuste juhtkond ja personal võtavad osa nii kohapeal tehtavatest tegevustest kui ka rahvusvahelistest projektitegevustest. Vanemad osalevad kohalikes tegevustes ja motiveerivad lapsi koos nendega mängima. Projekti jooksul võtab 90 haridustöötajat osa lühikestest projektikohtumistest.

Haridusasutuses luuakse projektimeeskond, kes kindlustab projekti eesmärkide saavutamise. Meeskond viib läbi aktiivseid tegevusi nii oma asutuses kui ka partneritega. Haridusasutuste juhid julgustavad ja motiveerivad kõiki õpetajad  projektimeeskonnaga ühinema. Kõik partnerid moodustavad järgmised meeskonnad:

Projektijuhtimise meeskond
– Mängude loomise meeskond
– Hindamismeeskond
– IKT meeskond
– Levitamise meeskond

2019/2020 õppeaastal läbiviidud MAGIC projekti tegevustest saab ülevaate meie Loov Lohkva blogist. 2020/2021 aasta tegevused kajastuvad juba kodulehe uudistes.